Archív

Motocykel roka 2018:

TIE „NAJ“ MOTOCYKLE POHROMADE...

Na Slovensku máme niekoľko súťaží miss, veľa ankiet s najlepšími, najúspešnejšími, najpredávanejšími... Prečo by každoročne nemohli byť vyhlasované aj tie „naj“ motocykle? Už osemnásty ročník odbornej novinárskej ankety Motocykel roka pozná víťazov.

História odbornej novinárskej ankety Motocykel roka sa už od začiatku spája s výstavou Motocykel, ktorá sa každoročne koná na brehu Dunaja v areáli výstaviska Incheba. Práve slávnostné vyhlásenie výsledkov ankety je vždy pomyselným „otváracím ceremoniálom“ spomínanej výstavy. Anketu vyhlasuje redakcia najčítanejšieho slovenského časopisu o motocykloch – Svet motocyklov. V osemnástom ročníku sa do „bojov“ o tituly v siedmich kategóriách zapojilo spolu až 44 dvojkolesových noviniek. Tituly boli udelené v kategóriách SUPERSPORT, STREET SPORT, STREET CLASSIC, TOURING, CHOPPER-CRUISER, OFFROAD a SCOOTER. O víťazoch rozhodla viac ako desiatka motoristických novinárov a odborníkov. Každoročne je vyhlasovaná aj najpredávanejšia značka motocyklov za uplynulý rok, tentokrát to bola značka Honda.

Sedem víťazov

Na sklonku toho minulého, respektíve ešte začiatkom tohto roka bolo predstavených množstvo zaujímavých dvojkolesových noviniek vo všetkých triedach. Konkurencia bola silná, rozhodovanie pomerne tesné... No Motocykel roka 2018 pozná svojich víťazov.

V kategórii SCOOTER ním je legendárna talianska Vespa, konkrétne model z limitovanej edície – GTV 300 Sei Giorni. V preklade to znamená „šesť dní“, tento model totiž odkazuje na šesťdňovú súťaž. Športové korene symbolizuje aj veľké číslo 6 na kapotáži. Športovo strohý a zároveň starý a „ošúchaný“ vzhľad má umocniť aj matné prevedenie vojenskej zelenej farby. V útrobách tejto špeciálnej edície sa ukrýva model GTS 300.

Kategóriu OFF ROAD pravidelne ovláda rakúska značka KTM a tento rok to nie je inak.Endurá tejto rakúskej značky zažili menšiu revolúciu, keď boli predstavené dvojtaktné pohonné jednotky s elektronickým vstrekovaním paliva. Toto riešenie bolo potrebné pre splnenie čoraz prísnejších emisných noriem a pre to, aby sa stále populárne dvojtaktné endurá aj naďalej udržali v ponuke. Titul Motocykel roka získal model KTM 300 EXC TPI.