SVET MOTOCYKLOV - december 2017

AKTUALITY

VIANOČNÁ PONUKA PREDAJCOV

PREDSTAVENIE: HONDA CB1000R

Ani jedno, ani druhé... CB-čka síce zámerne vyzerá stroho, ale nedá sa len tak jednoducho-stroho opísať, či pomenovať. Na začiatok môžeme konštatovať, že u Hondy sme zvyknutí na konzervatívnejší prístup a týmto pomerne odvážnym počinom značka príjemne prekvapila.

POROVNÁVACÍ TEST: KAWASAKIZ900 VS. SUZUKIGSX-S750

Kategória naháčov vyššej strednej triedy sa v posledných rokoch teší veľkému záujmu. Niet divu, že o nové prírastky nie je núdza. V nabitej triede tento rok slušne zamiešali karty dve novinky z produkcie japonských značiek Kawasaki Z900 a Suzuki GSX-S750. Aj keď sa trocha líšia zdvihovým objemom motorov a dosahovanými parametrami, jedno majú spoločné: za prijateľnú cenu ponúkajú naozaj veľa zábavy.

PREDPLATITEĽSKÁ SÚŤAŽ

TEST: BMW R NINET URBANG/S

Dobre už vraj bolo, hovorievajú starí ľudia. Niečo pravdy na tom určite je. A práve preto sa všetci snažíme vrátiť do minulosti, do mladosti. Ženy to robia omladzujúcimi kúrami a nákupmi drahej kozmetiky. A my máme na to svoj recept. Nie je síce lacnejší, no oveľa účinnejší. Retro motorky, s ktorými zažívame dokonalý návrat do starých dobrých čias.

VÝSTAVA EICMA 2017

História výstavy Eicma už má za sebou „nejaký ten rok", po prvýkrát sa konala už pred viac ako storočím, presnejšie v roku 1914. V prvej polovici novembra tohto roku sa otvorili brány motocyklového veľtrhu už po 75. raz.

PREDSTAVENIE KAWASAKI Z900RS

Kawasaki to všetkým natrela! Jej nové retro Z900RS je strelou do čierneho. Dizajn minulosti a technika súčasnosti. Športová Z900 má svoju retro sestru, ktorá vyzerá ako zo sedemdesiatych, no jazdí presne tak, ako skutočná športová motorka z roku 2018.

TEST: KTM 125 DUKE & APRILIA TUONO 125

Kto sa hrá, nerobí neporiadok, hovorí jedno staré porekadlo. Tak sa poďme zahrať! Na čo? Napríklad na naháňačku. Motorky do 125 ccm sú určené hlavne pre mladých začínajúcich jazdcov s vodičákom A1. No s týmito dvoma hračkami sme sa počas nášho testu poriadne ponaháňali aj my v redakcii.