Giacomo Agostini má svoje nové múzeum

Pätnásťnásobný majster sveta Giacomo Agostini otvoril na konci novembra svoje vlastné múzeum, ktoré sa venuje jeho slávnej kariére. Kde inde ako v domácom meste Bergamo v Taliansku.

Múzeum slávneho pretekára pomáhala zorganizovať aj jeho dcéra Vittoria, ktorá pri svojom luxusnom ubytovacom zariadení chcela vymyslieť takúto zaujímavú atrakciu. Múzeum je v podstate veľkou pamätnou miestnosťou, kde je vystavených všetkých 350 víťazných trofejí. A popri nich niekoľko víťazných motocyklov, prilieb, kožených kombinéz, ktoré boli spolu s Agostinim pri týchto víťazstvách.

Múzeum je otvorené pre verejnosť, skupiny viac ako 7 ľudí treba objednať vopred. No a ak budete mať šťastie, možno natrafíte aj na samotného Giacoma. Giacomo Agostini bol aktívny v rokoch 1964 až 1977 a za tento čas získal 15 titulov majstra sveta v kategórii 350 a samozrejme v najprestížnejších päťstovkách. Drvivú väčšinu z nich v sedle MV Agusty.