Šprintérov čaká päť kôl

Nadšencov najkoncentrovanejšej motoristickej disciplíny, v ktorej sa na pretekoch všetko odohráva za pár sekúnd čaká v roku 2022 päť majstrovských kôl.

Šprintérov čaká päť kôl

Pretekári si sily zmerajú tradične v troch základných kategóriách - Autá Profi, Autá Street a Motocykle, ktoré sa následne delia na triedy podľa objemu, pohonu či preplňovania. 18-ty ročník slovenského šprintérskeho šampionátu odštartuje 30.apríla Power festom v Trenčíne, kde si nadupané mašiny zmerajú sily na 402-metrovej dráhe a tiež v súťaži 1km topspeed race.

dsc9924.jpg
dsc0001.jpg
dsc5676.jpg
dsc0318.jpg

Druhou zastávkou drag seriálu bude spoločný maďarsko-slovenský majstrák 4.júna na letisku Kiskunlacháza, situovanom v blízkosti hlavnej metropoly našich južných susedov. Tam sa na penetrovanej trati porovná technika v rámci Drag Wars HU vs.SK. Kvalitný trenčiansky betón zažije hromobitie brutálnych agregátov v tejto sezóne druhýkrát 18.júna počas Power festu spojeného so zrazom amerických áut.

Milovníkov konských síl zo stredu a východu republiky poteší tradičný boľkovský Teatro Power fest, ktorý aj v tejto sezóne prinesie spojené slovensko-maďarské preteky, chýbať nebude ani celodňová MotoTV show a Abarth Sprint cup. Ročník 2022 vyvrcholí 1.septembra Power festom s prívlastkom "Drag, Slalom a Tuning day" so šprintmi na cieľovej rovinke Slovakia Ringu a navyše i pretekmi v slalome, zaradenými do šampionátu autoSlalomShow cup.

Aby to nebolo málo, popri celodennom reve extrémnych agregátov si na svoje prídu i fanúšikovia upravených, vzácnych a zriedkavých garážových klenotov. Všetky závody budú doplnené o zraz jedinečných áut, ktorý sa bude opäť v rámci seriálu Show & Shine Slovakia aj vyhodnocovať, konať sa bude aj meranie decibelov audio i výfukov a program spestria motokaskadérske vystúpenia aj klubové zrazy Honda, Subaru, Fiat/Alfa/Lancia, US cars či Abarth.

dsc5418.jpg
dsc9116.jpg
1.jpg
powerfesthayabusa.jpg

Šprintérsky kalendár MSR 2022:

30.4. - letisko Trenčín: Power fest
4.6. - letisko Kiskunlacháza (HU): DRAG WARS HU vs.SK
18.6. - letisko Trenčín:Power fest & US Cars meeting
2.7. - letisko Boľkovce: TEATRO Power fest - DRAG WARS SK vs.HU
1.9. – Slovakia Ring:3D-C PRO Power fest - DRAG, SLALOM & TUNING day

Viac info: www.zrychlenie.sk

text & foto: Slovenská šprintérska asociácia

dsc7546.jpg
dsc0003.jpg

Buďte s nami v kontakte

Komentáre