Štátny sviatok v znamení motorizmu

Záverečné kolo 17. ročníka slovenského šprintérskeho šampionátu áut a motocyklov sa usporiadalo v stredu 1. septembra na Slovakia Ringu. POWER FEST s doplnkovým názvom Drag, Slalom & Tuning Day sa niesol v duchu extrémnej koncentrácie konských síl, rýchlych mašín a garážových klenotov. Drag race na cieľovej rovinke bol doplnený o zápolenie majstrov jazdy medzi kužeľmi - jazdilo sa aj predposledné kolo seriálu Autoslalomshow cup 2021.

Paddock pretekárskeho okruhu pri Orechovej Potôni bol otvorený pre divákov aj milovníkov krásne vyleštených automobilových skvostov, ktorí sa tu zišli na statickej prehliadke súťaže Show & Shine Slovakia, popri ktorej sa navyše meral i akustický tlak audio sústav a výfukov a usporiadal tradičný zraz značky Subaru.

Najrýchlejší na 201-metrovej rovinke bol držiteľ národného streetového rekordu Zsolt Jóba na upravenom Nissane GTR. Vďaka výkonu cez 1100 konských síl pokoril trať za 6,181 sekúnd, pri čom dosiahol rýchlosť 199km/h. Absolútne najrýchlejším na motocykli bol Rakúšan Peter Seebacher, ktorý na preplňovanom BMW S1000RR zdolal osminu míle za 5,590s. pri cieľovej rýchlosti 216km/h. Do slalomových pretekov sa zapojilo celkovo 131 pretekárov a na prvom mieste absolútneho poradia skončil Ladislav Mokran na motokáre. Po súčte dvoch najlepších časov si absolútne druhé miesto vybojoval Ladislav Pakši na závodnej placke ADR3 MCE a bronz Andrej Gábriš na Mazde MX5.