Etapa č. 1 - Rally Dakar 2019

Tohtoročná Rally Dakar nabrala vysoké obrátky hneď v úvode...

Prvý súťažný deň na Dakare pretekári vyrazili hneď do poriadných pieskových dún.

Etapa číslo 1. smerovala z Limy do > Pisca a merala 331 kilometrov, z ktorých bolo 84 meraného špeciálu. Dnešný meraný úsek sa odjazdil v prevažne pieskovom prostredí, aké organizátor sľubuje počas celého tohtoročného Dakaru.

V kategórií MOTO sa štartovalo v opačnom poradí a prví na trať sa vydali pretekári s najvyšším štartovným číslom. Slovensko má aj v tomto ročníku hneď dve želiezka v ohni, keď so štartovným číslom #21 štartuje Ivan Jakeš a so štartovným číslom #11 Štefan Svitko.

Ivan Jakeš obsadil v dnešnom cieli 34. miesto so stratou 15:44min. Števo Svitko bol na tom o niečo lepšie, keď so stratou 7:24min. obsadil v dnes 16. miesto zo 137. štartujúcich.

Dakar sa ešte len rozbieha a tak všetci veríme, že od dnešného dňa sa budú výsledky našich pretekárov len zlepšovať.

34. miesto - Ivan Jakeš (SVK)

Zajtra Rally Dakar 2019 pokračuje druhou etapou, ktorá povedenie z Pisca do San Juan de Marcona. Etapa bude dlhá 553 kilometrov z čoho bude až 342 kilometrov meraného úseku. Tu už môžeme očakávať väčšie lámanie chleba v časových rozdieloch, ktoré medzi pretekármi vzniknú.

V slovenských táboroch zatiaľ vládne dobrá atmosféra a tak veríme, že to bude aj naďalej. My držíme našim chalanom palce a veríme vo výborné výsledky.

zdroj: dakar.com, facebook.com - Ivan Jakeš - fanklub, facebook.com - Štefan Svitko Fanclub.