Triedy MM SR MX mládeže a žien bojovali vo Sverepci

Len týždeň po veľkom majstráku a ME detí sa v motokrosovom areáli vo Sverepci stretli motokrosové nádeje a ženy na druhom podujatí tohtoročného seriálu MM SR MX50/65/85/Ladies. Spolu s voľným pretekom tried hobby sa na štart sobotňajšieho preteku postavilo 76 jazdcov z piatich krajín Európy.

Organizátorovi podujatia situáciu sťažila štvrtková prietrž mračien, ktorá splavila zaujímavú veľkú „sverepskú baňu", ktorá sa musela napriek snahe organizátora v sobotu vypustiť. Dážď bol taký intenzívny, že znemožnil i piatkovú korekciu trate a úpravy sa mohli vykonávať až v sobotu v skorých ranných hodinách. Napriek tomuto sa podarilo pripraviť trať v skrátenej verzii tak, aby sa mohlo podujatie uskutočniť. Počasie sa vybláznilo i v sobotu dopoludňajším krátkym intenzívnym dažďom, ktorý potrápil najmä tých najmenších v prvých finálových jazdách. Naozaj to bola previerka ich odvahy nakoľko to bolo naozaj jazdenie na blate.

Medzi najmenšími v triede MX50 sa na štart postavilo 7 chlapcov a 1 dievča, zvíťazil Maxim Zimmerman (SVK - MX Slávia Martin) pred druhým Valentynom Kudriatsevom z Ukrajiny a tretím Marekom Najmanom (SVK - OŠK-AMK Veľký Klíž). Rovnaké poradie je i v priebežnom poradí seriálu po dvoch podujatiach.

V triede MX65 si víťazný pohár výhrami v oboch finálových jazdách odniesol Přemysl Zimek (CZE, lic. SMF). V prvej jazde skončil na druhom mieste domáci Samuel Chovaník a tretí Máté Kolmont z Maďarska. V druhej jazde skončil za víťazom Přemyslom Zimekom poľský jazdec Maksymilián Matyasik a Samuel Hendrich. Konečné poradie po súčte bodov z dvoch finálových jázd bolo nasledovné: 1. Přemysl Zimek (CZE, lic. SMF), 2. Maksymilián Matyasik (POL), 3. Máté Kolmont (HU).

Pätnásť jazdcov triedy MX85 vyštartovali na trať prvej finálovej jazdy po daždi ako prví. V prvej jazde si na ťažkej trati systémom štart -cieľ prvenstvo vybojoval Jaroslav Katriňák, ml. (SVK – MX Slávia Martin) pred druhým Jaromírom Steigerom (CZE) a tretím Rolandom Liszkom z Maďarska. Po lepšom štarte v druhej jazde si prví dvaja jazdci poradie vymenili a práve víťazstvo v druhej jazde stanovilo i celkové poradie, nakoľko pri rovnosti bodov rozhoduje lepšie umiestnenie v druhej jazde: 1. Jaromír Steiger , 2. Jaroslav Katriňák, 3. Roland Liszka.

V triede MX Ladies si svoje sily na náročnej trati vo Sverepci zmeralo celkovo 10 dievčat, medzi ktorými obe finálové jazdy vyhrala Eva Bunová pred Lili Gál z Maďarska a Máriou Klimčíkovou. Eva Bunová je i vedúcou jazdkyňou v priebežnom poradí pred druhou Lili Gál a treťou Ninou Bullovou.