Seriál MX OPEN vyvrcholil v Šenkviciach

Tohtoročný seriál Medzinárodných majstrovstiev Slovenska v motokrose – MX OPEN SLOVAKA zavŕšilo posledné kolo v Šenkviciach. Majstrami Slovenska sú Marek Sukup, František Smola, Jozef Posluch, Martin Venhoda, Zoltán Vörös a Peter Pipich.

M-cross club Šenkvice spoločne s promotérom ESX media a Slovenskou motocyklovou federáciou (SMF) opäť raz priniesli kvalitné finále s účasťou mnohých zaujímavých slovenských aj zahraničných pretekárov. Kto sa prišiel pozrieť naživo, určite neľutoval, pretože na trati išlo o tituly a pretekalo sa do poslednej sekundy. Posledné podujatie seriálu MX OPEN potvrdilo majstrovský titul Marekovi Sukupovi (MX OPEN) aj Martinovi Venhodovi (MX Junior 125) a pomohlo tituly získať Františkovi Smolovi (MX2), Jozefovi Posluchovi (MX2 Junior), Zoltánovi Vörösovi (MX4) a Petrovi Pipichovi (MX4+).

FOX holeshot pre Žeravu, Sukupa, Smolu a Terešáka

Finančné prémie za FOX holeshot od 711 Shop Zone - distribútora značky FOX na Slovensku, získali za kvalitné štarty v MX OPEN Martin Žerava (BUKSA ADOS TEAM), ktorý aj napriek veteránskemu veku sa v konkurencii mladých jazdcov nestratí a novopečený majster Slovenska, Marek Sukup (HT Group Racing Team). V kategórii MX2 využil výhodu holeshotu na zisk titulu František Smola a na comeback aj Jakub Terešák (Motosport Klub Málkov v AČR).

MX OPEN – konkurencia ako bič

Už na predposlednom podujatí MX OPEN vo Veľkých Uherciach oslavoval Marek Sukup (HT Group Racing Team) zisk titulu, pretože bolo jasné, že bodovo ho v Šenkviciach už nikto nepreskočí. Svoju dominanciu v tejto kategórii potvrdil aj v Šenkviciach v prvej jazde, kedy viedol po celý čas a nedovolil nikomu dostať sa dopredu. Nebola to ľahká úloha, pretože za pätami mal Filipa Neugebauer, Martina Žeravu či Petra Smitku. V druhej jazde však v siedmom kole náhle vypadol a jazdu nedokončil. Zo Šenkvíc si tak odnášal až 8. miesto. Zvíťazil Filip Neugebauer (Osička MX team), druhé miesto obsadil Petr Smitka a tretie Petr Michalec (DUE route team).

MX2 – Šikyňa hviezdil

V tejto sezóne sa minuloročný majster Slovenska v MX2, Richard Šikyňa (MX Slovakia) venoval najmä získavaniu bodov v svetovom šampionáte MXGP. Na podujatia na Slovensku mu nezostávalo v kalendári miesto a tak sa s ním fanúšikovia stretli až na šenkvickom finále. Nezostal svojej povesti nič dlžný a zvíťazil v oboch rozjazdách.

Druhé miesto si vybojoval Jakub Terešák (Motosport Klub Málkov v AČR) od Františka Smolu, ktorému nevyšla prvá jazda podľa predstáv. Titul majstra však zostal v rukách Smolu, ktorý sa okrem celkového víťazstva v seriáli hrdí novou úlohou otca.

MX2 Junior – Posluch obhájil titul

Pred pretekmi v Šenkviciach to bola práve kategória MX2 Junior, ktorá sľubovala najväčšie súboje o titul majstra Slovenska. Samuel Struk cítil, že toto je jeho šanca. Po prvej rozjazde nechal Poslucha za sebou a vyhral, čím sa patrične osmelil. Posluch mu to však v druhej jazde „zrátal" a dvaja rivali nakoniec získali zhodný počet bodov. Keďže Jojo Poluch (711 Popper MX Team ) mal z minulých podujatí 33 bodový náskok, titul majstra išiel do jeho rúk. Dvakrát tretí do cieľa prišiel Jiří Matějec (Team Max 2).

MX Junior 125 – suverénny Venhoda

Martin Venhoda (motokrosovaskola.cz) nenechal nikoho na pochybách, že titul majstra Slovenska je u neho na správnom mieste. Oslavoval už vo Veľkých Uherciach, ale aj v Šenkviciach dal za svojim celosezónnym snažením víťaznú bodku. O druhé miesto zabojoval ďalší výborný český jazdec, Radek Větrovský, ktorého sme na slovenskom majstráku videli po prvýkrát v tejto sezóne. Tretie miesto si zobral Jiří Hendrych.

Veteránski majstri

Vďaka dvom výborným jazdám medzi veteránmi od 40 do 50 rokov (MX4) sa majstrom Slovenska stal Zoltán Vörös, ktorý sa tak priebežne z tretieho miesta vyšvihol na prvé. Peter Pipich (Motoklub Medzibrod) sa síce v Šenkviciach musel uspokojiť s druhým miestom medzi veteránmi po 50-ke (MX4+), ale týmto výsledkom aj tak potvrdil svoje vedúce postavenie z priebežného poradia sezóny a zaslúžene získal titul. Zvíťazil Roman Majer, priebežne prvý veterán v Čechách.