Martin Vaculík na stupni víťazov

V sobotu 1.júna 2019 pokračoval seriál Grand Prix speedway druhým kolom v slovinskom Kršku.

Martin začal toto podujatie GP najlepšie ako mohol. Prvú jazdu pekným štýlom vyhral, v druhej bol síce od neho lepší Austrálčan Doyle, no potom opäť nasledovala víťazná jazda, počas ktorej však musel odolávať útokom Rusa Lagutu. Vo svojej štvrtej jazde ponúkol Maťo spolu so Žagarom a Zmarzlikom okulahodiaci súboj, ktorý síce nakoniec vyhral Zmarzlik, no dva body slovenského reprezentanta neboli na zahodenie. Vo svoje poslednej jazde základnej časti, dokázal žarnovický pretekár udržať za sebou také esá ako Sajfutdinova a Dudeka a vyhral.

Po základnej časti mu patrilo druhé miesto, čo znamenalo štart v druhom semifinále, kde si ako prvý vyberal dráhu. Jeho voľba bola jasná, keďže červená dráha bola v ten večer na štarty najlepšia. Tu mal tú istú konkurenciu ako v predošlej jazde. Tentoraz síce nebol najlepší, keď vyhral Dudek, no udržal za sebou Sajfutdinova a aj Lamberta a postúpil do finále.
Vo finálovej jazde si vybral modrú dráhu a hneď v nájazde prvej zákruty sa prebojoval do čela jazdy. Slovenská radosť však netrvala dlho, keď ho rovnakým spôsobom ako v šestnástej jazde predbehol ten istý súper, Zmarzlik a Martin sa musel snažiť udržať druhé miesto pred dotierajúcim Madsenom. To sa mu našťastie podarilo a tak mohla vďaka nemu zaviať slovenská vlajka aj pri vyhlasovaní najlepšej trojice pretekov MS Grand Prix speedway 2019. Vďaka relatívne vysokému bodovému prídelu sa Martin dostal z deviatej priečky priebežného poradia MS na miesto štvrté.