V dňoch 13. a 14. apríla 2019 sa uskutočnilo v Skýcove druhé podujatie Medzinárodných majstrovstiev Slovenskej republiky v Endure a Countrycrosse 2019, kde po druhýkrát v sezóne spoločne štartovali aj štvorkolky.

Do pretekov sa prihlásilo 246 pretekárov na motocykloch, ktorí boli rozdelení do šestnástich kategórií a 30 pretekárov na štvorkolkách v dvoch kategóriach.

Trať v Skýcove zahŕňa azda všetky technické prvky, aké by mala trať countrycrossu obsahovať. Štart je umiestnený na motocrossovej časti, kde pretekári absolvujú niekoľko umelých skokov, nechýbajú výjazdy ani zjazdy. Jazdí sa aj cez blatá, kde je veľmi dôležité zvoliť si správnu stopu ako aj na extrém teste, kde pretekári prekonávajú polená a pneumatiky. Počasie počas víkendu bolo chladnejšie, ale bez dažďa, čo je v apríli zvyčajné. V Skýcove sa prostredie páči mnohým pretekárom a rovnako je lokalita v obľube divákov, tí si prišli na svoje aj tento víkend vďaka perfektnému výhľadu, kde mali veľkú časť trate ako na dlani.

Absolútnym víťazom pretekov s Skýcove sa stal Tomáš Zboran (SVK), ktorý dominoval hlavne počas druhého dňa. Tomáš však po sčítaní bodov obsadil až druhé miesto v triede MM SR E2, kde vďaka sobotnému víťazstvu vyhral Thomas Hostinský (SVK). V triede MM SR E1 zvíťazil Jakub Zahustel (SVK). V triede MM SR E3 zvíťazil Miroslav Ševela (SVK).

V triede MM SR Junior zvíťazil rovnako Jakub Zahustel (SVK), v triede MM SR Dorast si prvenstvo vyjazdil Richard Haviar (SVK) a v triede MM SR Kadet skončil na prvom mieste Rastislav Kokavec (SVK). V Skýcove nechýbalo aj ženské pokolenie. V triede Ženy zvíťazila skúsená Katarína Juríčková (SVK).

V triede Slovenský pohár E1 zvíťazil Pavol Gajdoš (SVK), v triede Slovenský pohár E2 Rudolf Siklienka (SVK) a v triede Slovenský pohár E3 zvíťazil Marián Matejov (SVK).

V triede Hobby E1 ukázal všetkým chrbát a zvíťazil Miroslav Lednický (SVK), v triede Hobby E2 vyhral Roman Ridzoň (SVK), v triede Hobby E3 zvíťazil Erik Siklienka (SVK). Trieda Regionál mala svojho víťaza v podobe Martina Nipču (SVK).

Triedu MM SR Veterán opäť ovládol český jazdec s licenciou SMF - Martin Gottvald (CZE). V triede najskúsenejších - Superveterán - zvíťazil Květoslav Kovář (CZE).

Medzi štvorkolkami zvíťazil v triede Quad 1 Juraj Varga (SVK), v triede Quad 2 zvíťazil Jozef Kohút (SVK).

V Súťaži tímov sa najlepšie darilo miestnemu tímu Motocross Club Skýcov, ktorého členovia nazbierali na domácom podujatí najviac bodov.

Celé podujatie v Skýcove bolo pripravené na najvyššej úrovni a všetci zúčastnení si len pochvaľovali. Veľké ďakujem patrí Motocross Club Skýcov, ktorého členovia zorganizovali a pripravili výborné podujatie, taktiež všetkým zúčastneným a v neposlednom rade sponzorom, ktorí pomohli pri realizovaní tohto podujatia.

Sezóna SMF 2019 Enduro a Countrycross pokračuje 27. a 28. apríla 2019 podujatím Enduro v Lišove.