Finále trialovej sezóny

Cez víkend 19. a 20. augusta sa v Zbore konalo štvrté a zároveň posledné podujatie tohtoročných medzinárodných majstrovstiev Slovenska v triale. Súťaž bola aj súčasťou medzinárodného pohára Macec.

Organizátori z Trial klub Kamikadze pripravili podujatie v obci Zbora už po tretíkrát. Na jazdcov čakala opäť pekná prírodná trať, sekcie boli prevažne situované v lese a v kameňolome, no spestrením boli aj umelé sekcie hlavne v blízkosti depa. Terény boli rôznorodé, nechýbali skalnaté úseky v bývalom lome, blatisté sekcie vrátane potoka a spomínané umelé sekcie postavené z panelov, kmeňov stromov a pneumatík. V sobotu počas súťaže začalo jemne pršať, no väčšinu trate to príliš neovplyvnilo a zostávala dobre zjazdná. Vytrvalý dážď v noci a potom aj v nedeľu ráno však donútil organizátorov improvizovať a celú trať dosť výrazne zmeniť. Vďaka skúsenostiam autorov tratí a vďaka tomu, že niektoré „náhradné" úseky boli pripravené už vopred, bolo nedeľné preznačovanie trate rýchle a výsledkom boli opäť skvele pripravené sekcie, ktoré boli dobre zjazdné aj napriek vrtochom počasia. Prejazdy medzi jednotlivými kontrolovanými úsekmi boli značne blatisté, ale to k terénnym motorkám patrí a väčšina jazdcov sa o trati vyjadrovali pochvalne. Vraj „takto má vyzerať pravý trial"... Naopak, niektorí jazdci sa dažďa a blata zľakli a tak sa v nedeľu na štart postavili len necelé štyri desiatky jazdcov, pričom v sobotu štartovalo až 63 súťažiacich vrátane 12 detí v dvoch žiackych kategóriách a štyroch žien. Okrem slovenských jazdcov na posledné kolo medzinárodných majstrovstiev Slovenska tradične zavítali aj jazdci z Moravy a z Čiech a početná bola aj výprava poľských jazdcov. V najvyššej kategórii A sa očakávalo víťazstvo Vladimíra Kothaya, no v sobotu ho pomerne nečakane porazil Šimon Sordyl. V nedeľu už Vlado neštartoval, no body z predchádzajúcich kôl šampionátu mu stačili na to, aby obhájil titul majstra Slovenska aj v sezóne 2017.