Etapa č. 6 - Rally Dakar 2019

Po jednodňovom odpočinku, prišla opäť tvrdá etapa, v ktorej sa znova miešalo kartami...

Včera si pretekári na chvíľku vydýchli, no dnes na nich čakala ďalšia poriadna dávka kilometrov v sedle. Etapa zo Arequipa do San Juan de Marcona merala 838 kilometrov z čoho bolo 336 meraného špeciálu.

Ročník 2019 sa jazdí len v jedinej krajine a to v Peru, kde trať tvorí z obrovskej časti len piesok a vysoké pieskové duny. Pretekári to majú poriadne náročné na navigáciu a v jednotlivých etapách víťazia tí, ktorí správne kombinujú rýchlosť s orientáciou. Dnes tým šťastným bol líder celkového hodnotenia Pablo Quintanilla (Husqvarna), ktorý vyzerá tento rok veľmi odhodlaný a čelo pretekov zatiaľ s prehľadom koriguje. Druhý dnes v 6.etape skončil Kevin Benavides (Honda), ktorý hrdo háji červené farby po odstupe tímového lídra Barredu. Tretie miesto obsadil v etape minuloročný víťaz Mathias Walkner (KTM).

Slovák Štefan Svitko (KTM) si dnes opäť vybojoval perfektné 7.miesto už v tretej etape v rade. Aj dnes mu to prinieslo posun v priebežnej klasifikácií a nahor, kde drží 8. miesto. Števo sa cíti podľa jeho vlastných slov v "pohode" zatiaľ ho neprepadla väčšia únava a tak stále pomýšľa na lepšie a lepšie výsledky.

Druhý Slovák Ivan Jakeš (KTM) v dnešnej etape nabral viac než dvojhodinovú stratu na víťaza, obsadil 48. miesto a v celkovej klasifikácií si pohoršil o dve priečky a momentálne drží 40. miesto. Ivanovi sa nevyhýbajú pády a technické problémy, ktoré ovplyvňujú aj jeho výsledky.