Etapa č. 3 - Rally Dakar 2018

Nastal čas atakovať TOP 10... Úloha splnená!

Mnohí pretekári už zistili, že Dakar 2018 je omnoho zradnejší ako tomu bolo počas minulých ročníkov v Južnej Amerike. Organizátor hneď od úvodu poriadne pritvrdil a je to poznať na výsledkoch. Aj TOP pretekári dnes počas 3. etapy poblúdili a tak sa vo výsledkoch mieša poradie každý deň.

Etapa č. 3 smerovala z mesta Pisco do San Juan de Marcona. Hneď v úvode si pretekári odkrútili 296 kilometrov dlhý meraný špeciál, ktorého povrch bol opäť zväčša pieskového charakteru, nechýbali poriadne duny a po skončení špeciálky sa ešte vydali na presun do bivaku v San Juan. Spojovačka bola dlhá 208 kilometrov.

Štefan Svitko #9 bol poriadne dobitý po troch pádov z druhej etapy, ale v tíme ho dali naporiadok, poranené miesta zatejpovali a Štefan sa vydal na štart tretieho dňa. Mechanik Zlatko Novosád ešte v noci porobil motorku do 100% stavu a všetko bolo pripravené na ďalší boj s Rally Dakar 2018.

Štefanov úvod do tretej etapy bol opatrnejší, hlavne po informácií, že sú na trati v piesku ukryté kamene a nieje ich vidieť. Aj napriek opatrnosti mal 2 menšie pády ešte pred tankovačkou. Po nej sa začal Štefan predierať dopredu priečku po priečke. V cieli z toho bolo 7. miesto a prvé v TOP 10 na tohtoročnom Dakare. Počas dňa sa o prvenstvo bil Sam Sunderland, Toby Price a Pablo Quintanilla, ktorý aj dlho viedol, ale niektorí pretekári si zle naštudovali roadbook a tesne pred cieľom etapy blúdili. Včerajší Líder Barreda Bort #5 stratil až približne 22 minút v tomto úseku. Tretiu etapu nakoniec vyhral Brit Sam Sunderland #1 na KTM.

©World / A.Vialatte Marca PERÚ

Výsledky sú zatiaľ len predbežné a môžu sa ešte meniť...

Výsledky 3 etapy:

1. miesto S. Sunderland (GRB) 03hod.20min.43sec.

2. miesto K. Benavides (ARG) + 00.03.03.

3. miesto T. Price (AUS) + 00.03.28.

4. miesto R. Brabec (USA) + 00.03.55.

5. miesto P. Quintanilla (CHL) + 00.04.20.

7. miesto Štefan Svitko (SVK) + 00.06.03.

16. miesto L. Sainz (ESP) + 00.12.00.

32. miesto M. Engel (CZE) + 00.33.08.

38. miesto J. Brabec (CZE) + 00.39.34.

45. miesto D. Pabiška (CZE) + 00.51.46.

77. miesto P. Vlček (CZE) + 01.30.39.

89. miesto J. Veselý (CZE) + 01.43.46.

107. miesto R. Lhotsky (CZE) + 02.16.17.

113. miesto G. Novotna (CZE) + 02.41.38.

Celkové poradie po odjazdených 3 etapách:

1. miesto S. Sunderland (GRB) + 06.44.23.

2. miesto K. Benavides (ARG) + 00.04.38.

3. miesto P. Quintanilla (CHL) + 00.05.00.

4. miesto T. Price (AUS) + 00.07.28.

5. miesto R. Brabec (USA) + 00.08.00.

13. miesto Štefan Svitko (SVK) + 00.18.42.

18. miesto L. Sainz (ESP) + 00.30.28.

35. miesto M. Engel (CZE) + 01.17.14.

49. miesto D. Pabiška (CZE) + 01.50.26.

70. miesto P. Vlček (CZE) + 02.54.18.

76. miesto J. Brabec (CZE) + 03.07.20

92. miesto J. Veselý (CZE) + 04.21.34.

101. miesto G. Novotná (CZE) + 05.11.29.

110. miesto R. Lhotsky (CZE) + 05.53.16.

Zajtra sa pretekári budú točiť iba v okolí San Juan de Marcona, keď na nich bude čakať najskôr 114 kilometrov dlhá spojovačka a potom odjazdia zatiaľ najdlhší meraný špeciál 330 kilometrov. Nadmorská výška dosiahne hodnôt okolo 2000 m.n.m.