Etapa č. 2 - Rally Dakar 2019

Druhý deň na Rally Dakar pre KTM-ku a minuloročného víťaza...

Tristoštyridsaťdva kilometrov dlhý špeciál z Pisca do San Juan de Marcona dnes rozdelil štartovné pole, keď v prvej desiatke pretekárov bol rozdiel 13:43min.

Dakar 2019 sa odohráva 100% v Peru, v piesku, pieskových dunách a vyschnutých riečiskách. Dnes tomu nebolo inak a pretekári si vychutnali tú správnu Rally Dakar. Na chyby nieje priestor a každé jedno zaváhanie súperi trestajú.

V triede MOTO sa dnes o prvenstvo bila KTM a Honda, Walkner vs. Brabec, no minuloročný víťaz Mathias Walkner sa v cieli radoval viacej. Ricky Brabec obsadil druhé miesto a trojicu najlepších uzavrel včerajší víťaz Joan Barreda Bort na Honde.

Naši pretekári sa pohybovali dnes za prvou desiatkou, keď Štefan Svitko obsadil v druhej etape 14. miesto a rovnaká pozícia mu patrí aj v priebežnej klasifikácií.

Ivan Jakeš nabral väčšiu stratu hneď na prvom Wp. a počas etapy sa jeho strata len zväčšovala, z čoho bolo v cieli dnes 44. miesto a v priebežnej klasifikácií 41. pozícia.